Hemen Arayın:

0224 247 99 88

Dalıcı Olun

mavikeyif tarafından tarihinde yayınlandı

Bildiğiniz üzere Dünyamızın yüzde 75’ini Okyanuslar, denizler, göller veya nehirler den oluşuyor. Bu durumda ne kadar zengin, ne kadar boş zamanınız olursa olsun Dünyamızın en fazla yüzde 25 gibi epey kısıtlı bölümünü keşfedebilirisiniz..  Ama bizlerden alacağınız dalış eğitimi sonrasında artık dünyanın Yüzde yüz olarak keşfedebilir ve şimdiye kadar görmediğiniz harika bir dünyayı yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Başlangıç Seviyesi Eğitimler…

İlk kez su altının büyülü dünyasıyla tanıştınız ve bundan çok hoşlandınız. Artık tek yapmanız gereken eğitim alarak sertifikalı bir dalıcı olmak. Kulağa güzel geliyor değil mi? 

3 gün teorik, 2 gün pratik olarak süren bu eğitimin sonunda alacağınız bir sertifika ile dünyanın her yerinde dalış yapabileceksiniz. 

Eğitim sırasında alacağınız teorik bilgiler sizi dalışta uygulanan bazı kuralların niçin o şekilde uygulandığı konusunda aydınlatacak, kullanacağınız dalış ekipmanını yakından tanıyacaksınız ve dalışla ilgili tüm temel prosedürleri öğreneceksiniz. 

Eğitimin pratik kısmında ise yavaş yavaş su üstü ve su altı becerilerinizi geliştireceksiniz. Eğitmeniniz size ekipmanınızı takmayı, sökmeyi, doğru şekilde kullanmayı öğretecek. Güvenli ve konforlu dalışlar yapabilmeniz için gerekli tüm becerileri bu kurs sırasında defalarca tekrar ederek içselleştireceksiniz… 

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM: CMAS Bir Yıldız Dalıcı

Bir yıldız dalıcı dalış donanımlarınızın hepsini uygun olarak takıp, söküp, kuşanabilen, bunları sığ eğitim sularında doğru olarak kullanıp dalabilen ve yanında en az üç yıldız dalıcı yada dalış eğitmeni ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalıcıdır ve en fazla 18 metreye kadar dalabilir.
Bu kursa katılmak için en az 14 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış adaylar için veli izni belgesi alınacaktır. Aynı zamanda doktordan da sağlık belgesi almış olmalısınız.

Teorik ve pratik eğitim:

Teorik eğitimler sonunda dalış malzemelerinin neler olduğu ve nasıl kullanılacağını, su altında el işaretleriyle nasıl haberleşeceğinizi, duyularınızın derinlikten nasıl etkilenebileceğini, uyulması gereken basit kuralları, basıncın vücudunuz ve malzemeleriniz üzerindeki etkilerini, basınç altında solunan gazların vücudunuz üzerindeki etkilerini, güvenli bir dalış yapabilmek için dalışınızı nasıl planlamanız gerektiğini, acil durumlarda kendinizi ve dalış arkadaşlarınızı nasıl kurtaracağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere dalış eğitimleriniz esnasında su altında kullanılacak haberleşme işaretleri, malzemeyi nasıl kuşanacağınız, suya giriş teknikleri, su altına alçalma teknikleri, nefes alırken nelere dikkat edeceğiniz, yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınız, nefes almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar alabileceğiniz, arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğiniz, maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğiniz ve su altında nasıl çıkarıp takabileceğiniz, paletinizi nasıl daha doğru kullanabileceğiniz, sualtı ve su üstünde scuba donanımınızı ağırlık kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar kuşanabileceğiniz, basit ilk yardım ve kurtarma becerileri ve dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizin yanı sıra aynı zamanda da su altında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı çalışmalar yaptırılacaktır. Pratik sualtı eğitimlerinizde bu beceriler sizlere toplam 5 dalışta öğretilecektir.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın